2022 Sigmaris Group metų proveržis - Julius

Julius MikniusSigmaris Group priklausančioje UAB Globalita įmonėje dirba projektų vadovu. Jo kelias Globalitoje prasidėjo 2017 metais, kai tiesiog ieškojo geriau apmokamo darbo. Tuomet atėjo į pastolininkų mokymus ir iškart gavo darbą Globalitoje. Pradėjo nuo pačio žemiausio laiptelio – 3 kategorijos pastolininko.

Juliaus požiūris į darbą visuomet buvo atsakingas, tad ilgai netruko, kad būtų pastebėtas, kaip patikimas ir profesionalus darbuotojas. Laikui bėgant, keitėsi tiek Juliaus pastolininko kategorija, tiek ir pačios pareigos. Jis tapo darbų vadovu vykdomuose projektuose, o nuo 2022 metų rugpjūčio mėnesio Juliaus nuolatinė darbo vieta – Klaipėdos Sigmaris Group administracijos biuras.

Juliau, kaip jautiesi gavęs Metų proveržio apdovanojimą?

Labai smagu, kad kolegos už mane balsavo. Nesitikėjau gauti šio apdovanojimo.

Kolegos tave apibūdina, kaip labai paprastą, aiškų žmogų, su kuriuo paprasta dirbti. Kaip pats save apibūdintum?

Tikriausiai tame yra tiesos. 🙂

Bet esminės savybės projektų vadovo pozicijoje yra komunikabilumas ir šaltas protas. Šios savybės man tikrai padeda susiduriant su kasdieniais projekto vadovo iššūkiais. Taip pat nesu linkęs blaškytis. Globalita –  vienintelis mano darbdavys pastolininko karjeroje. Vertinu tokią savybę, kaip žodžio laikymąsis. Kompromiso ieškojimas yra raktas į gerus santykius ir darbo rezultatą.

O kokie tie projektų vadovo iššūkiai?

Na, pirmiausiai tai kiekviena diena kitokia – ryte dažnai susiplanuoji darbo dieną, einamuosius klausimus, tačiau retai viskas vyksta pagal planą. Dažnai reikia spręsti čia ir dabar iškilusius klausimus. Perliukai byra kasdien. Iš tikrųjų tie iššūkiai mane ir žavi, nes darbas labai dinamiškas, be kruopelės monotonijos.

Papasakok šiek tiek daugiau apie savo karjerą pastolių srityje.

Šiandien, žiūrint atgal, viskas atrodo labai paprasta. Turėjau pažįstamų, kurie jau dirbo pastolių projektuose. Žinojau ko tikėtis, kai atėjau mokytis pastolininko amato. O šiandien ši sritis man jau nebeturi paslapčių, nes pats daugybę metų dirbau pastolininku.

Dirbdamas pastolininku, nesureikšmindavau pagyrimų, nes priimdavau tai tiesiog kaip savo darbą. Visada jausdavau atsakomybę už savo darbo kokybę ir rezultatus. Tačiau pastolininko darbe rezultatas labai priklauso nuo visos komandos. Dirbdamas su pastoliais gali būti supermenas, bet vienas – be komandos – rezultatų nepasieksi. Pastoliai – komandinis darbas.

Paskutinius du metus objektuose dirbau darbų vadovu. Biure atsidūriau netikėtai. Vasarą grįžau namo atostogų ir mane pasiekė informacija, kad Globalita Klaipėdoje ieško projektų vadovo. Susiskambinau su direktoriumi ir jis pakvietė išbandyti save naujame amplua. Abejonių kilo, bet nusprendžiau neatsisakyti šios galimybės. Taip, po daugiau nei 5 metų su pastoliais, atėjau dirbti į biurą.

Kas tau buvo įdomiausia pastolių darbo aikštelėse?

Didelių berniukų Lego įveikiamas ne visiems, ne visiems ir įdomu. Mane visada domindavo estetiškoji konstrukcijos pusė. Būdavo įdomu pastatyti patogią pastolių konstrukciją, ne tik primityvią. Nenorėdavau sudėti pastolių kaip kirvių. Geriau daugiau laiko praleisti planuojant, dėliojant strategiją, negu pulti rinkti pastolius kuo greičiau. Dirbdamas darbų vadovu esu stovėjęs ir kelias valandas vietoje, kur turi būti pastatyta pastolių konstrukcija. Mąstydavau, kokia ta konstrukcija turi būti, kaip ją sukonstruoti tvirtą, patvarią, patogią ir estetišką.

Ar reikia geros atminties dirbant projektų vadovu?

Atmintis šiame darbe tikrai reikalinga, nes, pavyzdžiui, aš turiu maždaug 100 žmonių komandą ir turiu atsiminti kiekvieną kolegą, ne tik kaip darbuotoją, bet ir kaip asmenybę. Turiu sudėlioti darbo grafikus taip, kad ir žmonės būtų patenkinti, ir darbas greičiau eitųsi. Ne paslaptis, kad dauguma darbų lengviau einasi, kai komandos nariai yra draugiški vieni kitiems ir tarp jų nėra erzelio.

Nors dirbi su pastoliais, tačiau tavo karjeroje du visiškai skirtingi etapai – išvažiuojamieji projektai ir darbas administracijos biure. Kokie pliusai kiekvienos pozicijos?

Darbas ofise, Klaipėdoje, suteikia galimybę daugiau laiko praleisti su šeima. Darbo vieta Klaipėdoje, čia, kur mūsų namai. Kai jau daug kur tekę keliauti, norisi būti su šeima. Sėslesnio gyvenimo poreikis atsirado gimus atžalai. Patinka būti užduoties šeimininku ir įvykdyti ją nuo pradžios iki galo. Tikrai labai įdomu, kai projektas visa apimtimi yra tavo rankose.

O išvažiuojamieji projektai žavėdavo ir lokacijų įvairove, ir geru atlygiu. Dirbant tokiuose projektuose turi daugiau nei vieną mėnesį atostogų per metus – tai laikau pliusu. Tikrai išlikę daugybė įsimintinų akimirkų iš pastolių projektų įgyvendinimo aikštelių ir laisvalaikio svečiose šalyse.

Kaip mėgsti leisti savo laisvalaikį?

Kai nuobodu – einu pasivaikščioti. Tačiau turiu hobį – žvejybą. Mėgstu stebėti vandenį. Taip pat buvimas tarp žmonių man yra gyvenimo malonumas. Mėgstu pasimėgauti šia akimirka ir turiu gyvenimo moto – GYVENK ŠIANDIEN.

Linksmiausios istorijos?

Linksmiausios istorijos su pastoliais būdavo dėl specifinio pastolininkų slengo. Būdavo daug dviprasmiškų situacijų.

Dėl ko nemiegotum naktimis, jeigu būtum Sigmaris Group direktorius?

Būdamas direktoriumi pergyvenčiau, kad jau parduoti projektai būtų tinkamai įgyvendinti.

Kaip manai, kaip tau pasisekė profesiniame kelyje skalėje nuo 1 iki 10?

Tie šešeri metai su pastoliais ėjo tikrai sklandžiai, tai pasirašyčiau sau 10. 🙂